Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

Νίκη εφήβων στην Τοξοβολία

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Το Σαββατοκύριακο 20-21 Φεβρουαρίου έγινε στα Λιόσια το πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας ολυμπιακού τόξου ανδρών – γυναικών – νέων ανδρών – νέων γυναικών – εφήβων - νεανίδων. Η αγωνιστική μας παρουσία για μια ακόμη φορά ήταν εντυπωσιακή.
Στο ομαδικό αγώνισμα των εφήβων η ομάδα μας κατέκτησε την πρώτη (1η ) θέση με τους Δημήτρης Ακριβάκη, Σωτήρη Καλλή και Μιχάλη Καλομοίρη, ο οποίος ανακηρύχθηκε 3ος πανελληνιονίκης στην ίδια κατηγορία. Την 3η θέση κατέλαβε η ομάδα των νεανίδων με τις Κωνσταντίνα Κολοβού, Παπαγεωργίου Αναστασία και Σταματέλου Ευθαλία. Η ομάδα των νέων αντρών με τους Καλομοίρη Βασίλη, Πασαμιχάλη Σταμάτη και Τόμπρο Λέων κατέκτησε την 4η θέση. Στους άνδρες ο Γιώργος Καλομοίρης (10ος) σταθερά βρίσκεται μέσα στους δέκα καλύτερους αθλητές.
Συμμετείχαν ακόμη, με αξιόλογη παρουσία, οι αθλητές Μήτσης Κωσταντίνος, Πανουσάκης Ιωάννης, Κωστόπουλος Κωσταντίνος, Μπόγρης Δημήτρης και Κύρκος Βασίλης. Να σημειωθεί ότι οι αθλητές κέρδισαν τη συμμετοχή τους στους αγώνες μετά από αγώνες πρόκρισης που προηγήθηκαν. Επόμενοι αγώνες το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτου τόξου στις 27-28 Φεβρουαρίου στα Λιόσια, όπου ο σύλλογος θα συμμετάσχει με τέσσερις αθλητές