Κυριακή 7 Σεπτεμβρίου 2008

Δύο γκολ ο Λεονάρντο, 3-1 ο Λεβαδειακός την Κόρινθο

Mε 3-1 επικράτησε ο Λεβαδειακός της Κορίνθου το απόγευμα του Σαββάτου, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς. Οι Βοιωτοί έπαιξαν κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο κυρίως στην επίθεση χωρίς όμως να εντυπωσιάσουν.
Το σκορ άνοιξε η Κόρινθος με τον Ζουλιώτη στο 17' και ο Λεβαδειακός ισοφάρισε με τον Μοντόγια στο 21'.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο ακόμη τέρματα με τον Λεονάρντο: στο 47' με κεφαλιά και στο 74' με φοβερό σουτ από τη σέντρα του γηπέδου!!!

Ο Λεβαδειακός αγωνίστηκε στο 1ο ημίχρονο με τους Μπλάζιτς, Εμεράν, Τζωρμπατζάκη, Μασάντο, Καψή, Ζησόπουλο, Γκεοργκίεφ, Λεονάρντο, Κιάσσο, Μπούσι, Μοντόγια.
Στην επανάληψη ο Μόμτσιλο Βούκοτιτς χρησιμοποίησε και τους Κατσικογιάννη, Ανδράλα, Μπασαλά, Παστό, Μουλόπουλο.