Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2009

Ηττα Αναγέννησης στη Λαμία

Την Κυριακή στις 19:30 το απόγευμα στο Χαλκοπούλειο στάδιο Λαμίας η Αναγέννηση αντιμετώπισε τον Έσπερο Λαμίας όπου και ηττήθηκε με σκορ 32 – 26 ( Ημ. 16-11 ). Το κακό ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων είναι αυτό που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας της Λαμίας. Προηγήθηκε με 5-1 και κράτησε την διαφορά έως την λήξη του ημιχρόνου, όπως και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου που προηγήθηκε με 20-12 και παρά την αντεπίθεση διαρκείας δεν μπόρεσαν οι αθλητές της Αναγέννησης να αποφύγουν την ήττα με 32 – 26. Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τερματοφύλακα τον Ορκόπουλο Θάνο και τους Δελή Βαγγέλη (6 γκολ), Παλιούρα Άγγελο ( 3 γκολ), Φελεκίδη Γιώργο ( 9 γκολ), Αγνιάδη Γιάννη, Αποστόλου Χρήστο, Ρούντα Κώστα ( 4 γκόλ ), Μήχα Δημήτρη ( 4 γκολ), Παπαλαμπρόπουλο Λάμπρο , Βαγιάννη Στέφανο, Σκαμάγκη Δημήτρη, Μπαλά Σωτήρη .