Τετάρτη 5 Αυγούστου 2009

Δύσκολα ο Λεβαδειακός την Αναγέννηση Καρδίτσας με 2-1

Στο πρώτο φιλικό τεστ ενώπιον του κοινού του ο Λεβαδειακός νίκησε με 2-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας. Η ομάδα της Βοιωτίας προηγήθηκε στο 73’ με κεφαλιά του Ρώσου Μπουτ. Η Καρδίτσα ισοφάρισε στο 76’ με τον Τζέκο και το νικητήριο γκολ για τον Λεβαδειακό που είχε και τρία δοκάρια, πέτυχε στο τελευταίο λεπτό ο 18χρονος φορ Στέλιος Βασιλείου.
Ο Μόμτσιλο Βούκοτιτς διαφοροποίησε την τακτική (από 4-2-3-1 σε 4-3-3) και ο Λεβαδειακός παρουσίασε καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας.
Στο α’ ημίχρονο έπαιξαν για την ομάδα του Λεβαδειακού οι: Καρακώστας, Μουλόπουλος, Καψής, Μαρτορέλ, Τζωρμπατζάκης, Ζησόπουλος, Μπράνκο, Ταραλίδης, Ναπολεόνι, Σερτζίνιο, Μπάρκογλου.
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πασχαλάκης, Μαχαίρας, Κόλτζος, Κόλτσης, Μπουτ, Χαλούλος, Μπαριέντος, Βασιλείου, Μπούσι.