Τηλ.- Fax: 22610 81299
Mail : info@anagenisi.gr
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 14 – 3 – 10

Ιστορική νίκη με τον Έσπερο Λαμίας στο Handball 26-20

Την Κυριακή στις 19:30 το βράδυ στο κλειστό γυμναστήριο Λιβαδειάς η ομάδα μας σημείωσε ιστορική νίκη επί του Έσπερου Λαμίας με σκορ 26 – 20 ( Ημ. 13-9 ). Από το 2004 που ξεκίνησε το τμήμα του Handball είναι η πρώτη φορά που η ομάδα των αντρών μπαίνει στην διαδικασία των αγώνων μπαράζ για την άνοδο στην Β΄ Εθνική κατηγορία. Φυσικά αυτό πρέπει να το καταλάβουν και οι υπεύθυνοι του Δημοτικού Αθλητικού Οργανισμού Λιβαδειάς που έχουν δώσει μόνο 2 ώρες την εβδομάδα για προπόνηση στο κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας.. Μετά το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει σε διπλό αγώνα τον Κένταυρο Βόλου που τερμάτισε στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου για το πρωτάθλημα της Ένωσης Σωματείων Χειροσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας. Όσον αφορά τον αγώνα οι δύο ομάδες απέδωσαν αξιόλογο Handball με την ομάδα μας να προσέχει την άμυνα και συγκρατώντας τον ρυθμό του παιχνιδιού προηγήθηκε τα πρώτα 10΄ λεπτά με 4-2 , το δεύτερο δεκάλεπτο ο Έσπερος ισορρόπησε με το σκορ να γίνεται 8-7 και να κλείσει το 30 λεπτο και ημίχρονο με 13-9 .Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση ανέβασε την απόδοση και τα δεκάλεπτα ήταν 17-11, 22-14 και η λήξη με 26-20 έκανε τους παίχτες ένα κουβάρι , πανηγυρίζοντας την πολύ μεγάλη επιτυχία τους. Η ομάδα αγωνίστηκε με τερματοφύλακα τον Ορκόπουλο Θάνο και τους Δελή Βαγγέλη ( 10 γκολ ), Παλιούρα Άγγελο ( 3 γκολ), Γεωργόπουλο Θωμά ( 6 γκολ), Αγνιάδη Γιάννη , Αποστόλου Χρήστο, Ρούντα Κώστα ( 2 γκόλ ), Φελεκίδη Γιώργο ( 3 γκολ), Παπαλαμπρόπουλο Λάμπρο , Μπαλά Σωτήρη (1 γκολ), Γεωργόπουλο Θάνο, Μήχα Δημήτρη ( 1 γκολ ), Μακρή Γιώργο , Κουντουργιώτη Σωτήρη . MVP της αναμέτρησης ο Γεωργόπουλος Θωμάς ο οποίος είναι φαντάρος στην Θήβα.