Κυριακή 10 Ιανουαρίου 2010

Νίκη οι άντρες στο χάντμπολ και τα κορίτσια στο βόλει για την Αναγέννηση

Το Σάββατο στις 16:00 το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Λιβαδειάς η ομάδα μας αντιμετώπισε στην τελευταία αγωνιστική του Α΄ γύρου την Φθία Λαμίας όπου και επικράτησε με σκορ 21 – 19 ( Ημ. 11-11 ). Η αναμέτρηση ήταν μεταξύ δύο ισοδύναμων ομάδων με αρκετά κλειστές άμυνες και παρατηρώντας την διακύμανση του σκορ ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπυ. Στα τελευταία δύο λεπτά η ομάδα μας πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων όπου και την κράτησε μέχρι το διαιτητικό δίδυμο να σφυρίξει την λήξη . Έτσι μετά την ολοκλήρωση του Α΄ γύρου η ομάδα μας βρίσκεται στην δεύτερη θέση που οδηγεί σε αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Β΄ Εθνική πίσω απο τον Έσπερο Λαμίας.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τερματοφύλακα τον Ορκόπουλο Θάνο και τους Δελή Βαγγέλη (5 γκολ), Παλιούρα Άγγελο ( 3 γκολ),Γεωργόπουλο Θωμά ( 2 γκολ), Αγνιάδη Γιάννη Αποστόλου Χρήστο, Ρούντα Κώστα ( 4 γκόλ ), Μήχα Δημήτρη ( 4 γκολ), Παπαλαμπρόπουλο Λάμπρο , Βαγιάννη Στέφανο,Γεωργόπουλο Θάνο (1 γκολ), Μπαλά Σωτήρη (1 γκολ), Μακρή Γιώργο (1 γκολ).
Το Σάββατο στις 20:00 το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Λιβαδειάς η ομάδα κορασίδων στο Volley αντιμετώπισε την ομάδα του Γ.Σ Αντίκυρας όπου και επικράτησε με σκορ 3 - 0 σετ ( 25 -17, 25-10, 25-10 ).
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τις αθλήτριες Καρβούνη Άννα Μαρία, Τριανταφύλλου Κάτια, Ρεμπάπη Σοφία, Φλώρου Ιωάννα, Ορκοπούλου Κορίνα, Παπαγεωργίου Αγγελική, Κοντελέ Νικολέττα, Πασσά Ανθίππη, Κωτσαλά Έλενα, Κατσαλίγκου Ελευθερία, Τσαμπά Σταματία, Δημητρέλου Ελένη.