Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2008

Ο Μπλάζιτς κράτησε την ισοπαλία

90+5 Λήξη
90΄+1 Ο Μπασινάς αστόχησε και στο δεύτερο πέναλτι καθώς ο Μπλάζιτς απέκρουσε.
90΄ Ο Μαντούκα εκτέλεσε το πέναλτι ο Μπλάζιτς απέκρουσε, ο Τζεμπούρ στην επαναφορά σκόραρε όμως ο διαιτητής διέταξε επανάληψη του πέναλτι.
89΄ Πέναλτι για την ΑΕΚ. Ο Εμεράν ανέτρεψε τον Τζεμπούρ όμως όπως φαίνεται ήταν εκτός περιοχής.
86' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Παστός στη θέση του Κιάσσου.
81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Εντίνιο αντί του Μπλανκο.
77' Τρίτο δοκάρι για την ΑΕΚ. ο Τζεμπούρ έκανε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μπλάζιτς και στην επαναφορά η κεφαλιά του Σκόκο πέρασε άουτ. 76' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς του Λεβαδειακού
74' Σπουδαία επέμβαση του πορτίερο των "πρασίνων" στην καρφωτή κεφαλιά του Κυργιάκου. 73' Γύρισμα του Τζεμπούρ από τα αριστερά, ο Μπλάνκο δεν πρόλαβε προ του Μπλάζιτς να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα
71' Κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο του Λεβαδειακού.
71' Ο Ντιμπαλά επιχείρησε το σουτ έξω απ'την περιοχή, δεν ανησύχησε τον Σάχα.
65' Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Λεονάρντο αντί του Γκεοργκίεφ.
65' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ενσαλίβα άφησε τη θέση του στον Μαντούκα.
65' Εξαιρετικός ρυθμός στο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζωρμπατζάκη του Λεβαδειακού.
56' Μεγάλη ευκαιρία για τους ''πράσινους''. Ο Ντιμπαλά έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι στον ανενόχλητο Κιάσσο, αλλά το σουτ του απέκρουσε εξαιρετικά ο Σάχα.
56' Κίτρινη κάρτα στον Κατσικογιάννη του Λεβαδειακού. 54' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κατσικογιάννης αντί του Μπούσι.
51' Συρτό σουτ του Ενσαλίβα έξω από την περιοχή, άστοχο.
49' Απίστευτη ευκαρία για την ΑΕΚ! Ο Λαγός έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ενσαλίβα έπιασε την κεφαλιά η μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τζεμπούρ με τον ίδιο τρόπο την έστειλε πάλι στο κάθετο δοκάρι του Μπλάζιτς.
46' Έναρξη της επανάληψης 45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
45+1' Δυνατό σουτ του Ενσαλίβα έξω από την περιοχή, με δεύτερη προσπάθεια ο Μπλάζιτς μπλόκαρε.
41' Εκτέλεση κόρνερ του Μπασινά από τα δεξιά, ο Τζεμπούρ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μπλάζιτς στη σωστή θέση μπλόκαρε.
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπασινά της ΑΕΚ.
36' Αλλαγή για την "Ένωση". Ο Τζεμπούρ στη θέση του Πελετιέρι.
32' Κίτρινη κάρτα στον Ενσαλίβα της ΑΕΚ.
31' Αδυναμία των φιλοξενούμενων να αναπτυχθούν, κάτι που δίνει τη δυνατότητα στους "πράσινους" να κυνηγούν τις κόντρες.
26' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Γκεοργκίεφ μέσα στην περιοχή προς τον Μπούσι, ο Αλβανός όμως δεν κατάφερε να κάνει την προβολή από πλεονεκτική θέση.
22' Μέτριο ως κακό παιχνίδι, χωρίς ρυθμό και τη μεγάλη φαση.
17' Τρίπλα του Σκόκο πάνω στην Εμεράν, σουτ του Αργεντινού μέσα απ΄την περιοχή και ο Τριποτσέρης έπεσε σωτήρια και έκοψε.
14' Η ΑΕΚ προσπαθεί να επιβάλει το ρυθμό της, αλλά η καλή αμυντικη λειτουργία του Λεβαδειακού δεν αφήνει περιθώρια να απειλήσει.
9' Καλό σουτ του Μπασινά από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ. 6' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης